Роутер

Роутер TP-Link

У наші дні вже важко зустріти людину, яка не користується комп'ютером і не має її вдома. Найчастіше люди купують кілька комп'ютерів, також у багатьох є ноутбуки та розумні телефони – комунікатори.

Роутер або маршрутизатор є мережевим пристроєм, який виконує функції пересилання пакетів даних між сегментами мережі, простіше кажучи, пристрій допомагає побудувати мережу між підключеними до нього комп'ютерами і при можливості з'єднатися з інтернетом. Більш сучасні маршрутизатори можуть виконувати ряд корисних функцій - наприклад можна обмежити доступ на потенційно небезпечні сайти, включити міжмережевий екран, зашифрувати трафік і так далі.

Що таке WiFi роутер?

Стандартний роутер, який зазвичай встановлюють вдома, є невеликим пристроєм, як правило в комплекті йдуть апаратний блок, антена (за наявності функції WiFi), блок живлення та комутаційний шнур - патч корд. Там, куди встановлюється роутер обов'язково має бути розетка - не варто забувати про це при плануванні мережі.

Використання маршрутизатора при побудові домашньої мережі дозволить з'єднати до 4 комп'ютерів за допомогою кабелю та ще до 5-10 пристроїв по WiFi (проте сильно захоплюватися великою кількістю підключень не варто – недорогий домашній пристрій може просто не витримати такого навантаження і почне підвисати). За наявності в роутері USB порту існує можливість підключити флешку або жорсткий диск і використовувати пристрій як принт-сервер, торрент клієнт, файловий сервер. Деякі моделі можуть похвалитися підтримкою 3G модемів, що часто може бути дуже корисним.

Домашня або офісна мережа через роутер – це поєднання всіх домашніх комп'ютерів в одну локальну мережу з доступом до інтернету. Недорогі маршрутизатори, як правило, мають чотири порти, які дозволяють підключити по кабелю до роутера чотири мережеві пристрої. Домашній роутер навантажувати великою кількістю пристроїв не рекомендується, оскільки може значно впасти продуктивність апарату.

Ще однією особливістю для деяких моделей є наявність USB порту, який дає можливість використовувати підключені флешки або жорсткі диски подібно до файлових серверів, а також якщо у вас є 3g модем, то можна його підключити до домашнього маршрутизатора і роздавати 3g інтернет. Як правило, наявність usb порту дозволяє використовувати маршрутизатор ще й як принт-сервер. Підключивши до нього ваш принтер можна надсилати на друк документи з будь-якого комп'ютера, підключеного до мережі. Також важливою особливістю є здатність працювати в режимі VPN клієнта завдяки спеціальним прошивкам.

Як правильно вибрати та купити WiFi роутер



Найкращим рішенням при роутерорганізації домашньої або невеликої офісної мережі з доступом до інтернету є саме покупка та встановлення роутера з підтримкою технології WiFi. Це дозволить уникнути захаращення приміщення численними проводами, проте слід врахувати, що для розгортання бездротової мережі в комп'ютерах також повинні бути приймачі WiFi і якщо вони вже вбудовані у всі сучасні моделі ноутбуків, то для стаціонарних комп'ютерів купувати їх доведеться додатково - ціна питання близько 100-200 грн. за штуку. Ті ж комп'ютери, які знаходяться в безпосередній близькості від маршрутизатора, можна буде підключити за допомогою кабелю.

При виборі варто звернути увагу на такі параметри:

На даний момент ціна на нормальний маршрутизатор для будинку або невеликого офісу коштує в інтервалі від 200 до 400 грн., Витрачати більше на цей пристрій не варто.

Підтримка стандартів IEEE 802.11g та IEEE 802.11n - дозволить забезпечити обмін даними бездротовою мережею WiFi на швидкості до 54 Мбіт/с або до 600 Мбіт/с відповідно. В принципі IEEE 802.11g буде цілком достатньо для вирішення типових завдань.

Наявність USB порту та підтримка 3G - буває актуальним там, де відсутня можливість підвести виділений канал від провайдера.

Підтримка PPTP та/або L2TP-інакше може не вийти виконати підключення до інтернету від деяких провайдерів, наприклад Білайн працює саме з цими протоколами.

© 2010 d-lan.dp.ua - Інтернет провайдер D-lan
Використання будь-яких матеріалів можливе лише з дозволу власника сайту

Вверх