Патч-корд

Патч-корд

Комутаційний шнур, комутаційний кабель, жарг. патч-корд (від англ. patching cord - сполучний шнур) - одна із складових частин структурованої кабельної системи. Є електричним або оптоволоконним кабелем для підключення одного електричного пристрою до іншого або пасивного обладнання передачі сигналу. Може бути будь-яких типів, але не розмірів за стандартом ANSI EIA TIA 568B.1 не повинен перевищувати 5 м довжини, за винятком розширення TSB-75 для відкритих офісів (згідно з TSB-75 допускається більшої довжини). На обох кінцях кабелю обов'язково присутні відповідні пристрої, що з'єднуються, конектори.

Кросовер (англ. cross-over, MDI-X) - різновид патч-корду кручений пари, що використовується в комп'ютерних мережах. Особливістю є перехресне (кросове) з'єднання кінців кабелю з конекторами - виконується умова зовнішнього кросування сигналів прийому та передачі. Застосовується для з'єднання однотипних мережевих пристроїв: ПК-ПК, свитч-світч тощо. Слід зазначити, що багато сучасних пристроїв автоматично визначають тип патч-корду (прямий або кросовий) і можуть працювати на будь-якому з типів кабелю.

Приклади використання: підключення комп'ютера до мережного концентратора, двох комутаційних панелей один до одного, або музичного інструменту з приставками, що розширюють функціональність пристрою.

Головна відмінність комутаційного шнура від кабелю внутрішньої прокладки - використання багатожильного дроту замість цільного. Це знижує передатні характеристики кабелю, але збільшує гнучкість і зменшує мінімальний радіус безпечного вигину шнура.

Пігтейл (англ. Pig tail, буквально «поросячий хвостик») є відрізком кабелю, віконцем з одного боку конектором певного типу. З'єднання оптичного пігтейлу з волокном кабелю здійснюється за допомогою зварювання або механічних нероз'ємних з'єднань.

© 2010 d-lan.dp.ua - Інтернет провайдер D-lan
Використання будь-яких матеріалів можливе лише з дозволу власника сайту

Вверх