Призначення SFP-модулів – приєднання оптичних кабелів до мережних плат комунікаційного обладнання, маршрутизаторів та інших пристроїв оптоволоконних мереж. Підключення здійснюється через роз'єм типу SC або LC – оптичні з'єднувачі, яким закінчується оптоволоконний кабель.
Такий спосіб підключення дозволяє не тільки не знижувати характеристики оптичних кабелів зв'язку, а й передавати дані на швидкості 1250 Мбіт/с. При цьому розміри SFP-модуля, на відміну від його попередника GBIC, настільки компактні, що дозволяють підключити одночасно велику кількість портів (до 48).
Оскільки волоконно-оптичний кабель зв'язку буває різним за своїми властивостями та конструкцією, виділяють різні типи оптичних модульних пристроїв. Залежно від кількості мод в кабелі, що монтується, модуль може містити різні комбінації приймачів і передавачів.
Переваги оптичних модулів
Крім компактних розмірів SFP-модулі мають цілу низку переваг. Наприклад, на багатомодовий оптичний кабель ціна досить висока, тому використання оптичного модуля дозволяє зберегти ефективність роботи. Це з можливістю поєднувати в межах одного пристрою різних типів модулів з різною швидкістю передачі. При цьому SFP-модулі живляться через слот активного обладнання та не вимагають додаткового джерела енергії.
Завдяки оптичному модулю в межах одного комунікаційного пристрою можна поєднати кабель волоконно-оптичний багатомодовий та одномодовий провідники. В одному волокні може передаватися стразу кілька хвиль, що виділяються на приймачі в окремих точках.
Постійний розвиток технологій сприяє появі більш економних варіантів SFP-модулів без шкоди для ефективності. До додаткових плюсів можна віднести і простоту поводження з оптичним модулем. Наприклад, його можна замінити без відключення обладнання (т.з. гаряча заміна). Крім того, металевий корпус пристрою надійно захищає його від механічної дії.