Оптоволокно

Чому замість звичного для нас мідного кабелю сьогодні все частіше використовують оптоволокно? Відповідь на це питання проста: оптоволоконний кабель має набагато більше переваг перед звичайним кабелем.

Насамперед це висока швидкість передачі даних. До того ж ємність оптичного кабелю визначається кількістю волокон, яких може бути в одному кабелі 48 і більше. Таким чином, при монтажі ВОЛЗ, як правило, достатньо прокласти 1 оптичний кабель необхідної ємності. В оптичній системі спостерігається хороша електромагнітна сумісність ЕМС, а пропускна здатність має потенціал до збільшення та вимірюється у Гбіт/с.

То що таке оптоволокно?

Волокно складається з сердечника, що відбиває покриття, захисного лаку та буфера. Щоб утримати світловий сигнал усередині сердечника використовується оболонка, що грає роль шару, що відбиває. Оптичний кабель влаштований так, що в ньому безліч оптичних волокон. Волокна від пошкодження захищає буфер (м'який захисний матеріал), який, у свою чергу, має жорстке покриття.

На цьому зображенні можна побачити структуру оптичного волокна:

Розмір осердя для одномодового волокна становить 9 мкм, для багатомодового – 50 або 62,5 мкм. Найчастіше для багатомодового волокна використовують сердечники розміром 50 мкм. Зовнішній діаметр оболонки оптичного волокна зазвичай є стандартним – 125 мкм. Оптоволокно маркується залежно від співвідношення розміру сердечника та оболонки. Наприклад: 9/125, 50/125, 62,5/125. Якщо цікаво можете прочитати про відмінності одномоду та багатомоду.

Передача даних здійснюється за допомогою випромінювання та прийому оптичного сигналу спеціальним обладнанням, встановленим на обох кінцях кабелю, яке називається кінцевим обладнанням. З його допомогою можливе перетворення оптичних сигналів на електричні, і навпаки. Звідси й походить назва – медіаконвертери (конвертери середовища, перетворювачі середовища).

Якщо замінити кінцеве обладнання на двох кінцях волоконно-оптичної лінії зв'язку, можна істотно збільшити пропускну здатність мережі. Наприклад, замість конвертерів зі швидкістю 100Мбіт/с поставити обладнання зі швидкістю в 1 Гбіт/с.

© 2010 d-lan.dp.ua - Інтернет провайдер D-lan
Використання будь-яких матеріалів можливе лише з дозволу власника сайту

Вверх